Trabzon Ak Parti 7.Olağan Kongresi yapıldı

AK Parti Trabzon İl Başkanlığının 7. Olağan Kongresi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon Hayri Gür Spor Salonundaki konuşmasından satır başları şu şekilde

Trabzon Ak Parti  7.Olağan Kongresi yapıldı

 AK Parti Trabzon İl Başkanlığının 7. Olağan Kongresi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon Hayri Gür Spor Salonundaki konuşmasından satır başları şu şekilde: Bir süredir sizlerle bir araya gelemedik. Karadeniz’i ve Trabzon’u özlemişiz. Burada ki son programımız olan İl Kongresinin ardından Ankara’ya döneceğiz inşallah çalışmalarımıza orada devam edeceğiz. Kongrede görev alacak kardeşlerime şimdiden tebriklerimi özellikle bildiriyor, Rabbim’den kendilerine muvaffakiyetler diliyorum. Bir kaç gündür, yüreğimiz şehitlerimizin acısıyla buruk. Geçmişi çocuk, kadın, yaşlı her kesimden sivil katliamlarıyla dolu son olarak da silahsız insanları acımasızca infaz edecek kadar, alçalan bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Bu son hadise Türkiye’nin PKK ile mücadele için Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’de yürüttüğü harekatların sınırlarımızın emniyeti, milli güvenliğimizin, vatandaşlarımızın huzuru, geleceğimiz açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ispatladı. Yine bu hadise, PKK terör örgütüne karşı içerde ve dışarda samimiyetsiz duruş sergileyen, örgüt ve uzantılarıyla merdiven altı iş birliği halinde olan herkesin gerçek yüzünü de tekrar gösterdi. PKK’ya, “PKK” diyemeyen, teröre, “Terör” diyemeyen, katliama “Katliam” diyemeyen kafalarında ki sinsi oyuncuları, çevirdikleri fırıldakları gizlemeye çalışan gurubun foyası ortaya döküldü. Şehitlerimizin acısı yüreğimizi yakarken, aynı zamanda mücadele azmimizi de biliyor ve bu böyle bilinsin dedi.

Şehitlerimiz var, ama biz biliyoruz ki şehitlik yok oluş değildir. Biz biliyoruz ki, "Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler ancak bilemezsiniz"  Şu an da bu yolda yürüyenler zaten böyle yürüdüler. YİNE SESİNİZ ÇIKMIYOR Ve inanıyorum ki bugünler için var olan bu analar, bu gençler, bu teröristlere evelallah bu toprakları mezar edecekler mezar… Kendi güvenlik ve refahları için dünyayı ateşe vermekten çekinmeyenlerin, tutarsızlıkları, bu tür durumlarda çok daha açık şekilde kendini beli ediyor. Nitekim, bir başka ülkenin başına gelse tüm dünyanın ayağa kalkacağız 13 masumun infazı haricinde gelen bir kaç cılız ses dışında Türkiye’nin yanında kimseyi göremedik. Ey batı, neredesiniz. Niye sesiniz çıkmıyor. Neden sustunuz. Sizde böyle bir şey olduğu zaman yaygaralarınızdan geçilmiyor. 15 Temmuz hadisesi oldu, sesiniz çıkmadı. Şimdi bu hadise. Yine sesiniz çıkmıyor. Sesiniz çıksada, çıkmasa da biz görevimizi biliyoruz. Bu teröristlere Allah’ın izniyle bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. Bizim jandarmamız, güvenlik korucularımız, bundan sonra da aynı şekilde inlerine girerek buralar bunlara mezar olacak. Durmak yok, yola devam ”dedi.

salih zengin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER