Trabzon'da 23 Nisan coskusu!

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıl dönümü Trabzon'da coşkuyla kutlandı.

Trabzon'da 23 Nisan coskusu!
banner182

Trabzon Valiliği önündeki Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yıl dönümü kutlamaları töreninde; İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulurken, Trabzon Valisi Yücel Yavuz öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirip bayramlarını kutladı.Valilikteki kutlama programına Vali Yavuz ve eşi Şengül Yavuz’un katılımıyla Bedri Rahmi Eyüboğlu İlk ve Ortaokulu’nda devam edildi.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan programda; Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş birer konuş yaptılar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Yücel Yavuz tarafından verildi. Burada düzenlenen törenin ardından Vali Yavuz, kutlamalar kapsamında Batum Acara Cumhuriyeti’nden Trabzon'a gelen öğrencileri ve beraberindeki heyeti makamında misafir etti.

Yine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri dolayısıyla Vali Yücel Yavuz, Şehitl Tamer Aktaş’ın kızı Betül Aktaş ve Enes Naci Torpi’nin çocukları Enes ve Sümeyye Torpi’yi makamında misafir ederek bir süreliğine makamını devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ayrıca, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, il protokolü askeri ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER