Uyuşturucuyla Müdahalede Yeni Proje

Narkotik Suçlar İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri; il genelinde uyuşturucu ile pes etmeden mücadeleye ediyor.

Uyuşturucuyla Müdahalede Yeni Proje
banner237

NARKO POLİSLER HIZ KESMİYOR  

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Narakotik Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri; başta Ortahisar ilçesi olmak üzere Trabzon’un 18 ilçesinde uyuşturucu ile mücadeleye hız kesmeden devam ediyor. Narkotik polisleri; uyuşturucunun yoğun olduğu ilçe ve semtlerde yapmış olduğu çalışmalarda muhtarlardan da yardım almak için yeni bir çalışma daha başlattı.  

PROJENİN ADI; “MUHTARLALA NARKO TEMİZLİK”  

“Muhtarlala Narko Temizlik” adı verilen proje kapsamında Trabzon Narakotik Polisleri Türkiye genelinde bir ilke imza attı. Ekipler; Trabzon’da bulunan semtlerin muhtarları ile görüşerek mahallede uyuşturucu ile bağlantısı olan kişiler hakkında bilgi alıyor. Kendi mahallelerinin daha yaşana bilir hale getirmek isteyen muhtarlar da bu projeye destek vererek Trabzon Narakotik Suçlar İle Mücadele Şubesinin bu uygulamasından memnun oldukları dile getirdi.  

BİRLİKTE SUÇÜSTÜ YAPACAKLAR  

Muhtarlar semtlerinde bulunan metruk binalar, gözden uzak fakat uyuşturucu kullanımına müsait alanları Narkotik ekiplerine göstererek çalışmalara yardım ediyor. Narko polisler; Muhtarlar ile daha rahat iletişim kura bilmeleri için cep telefenu bilgilerini verdikleri öğrenildi. Bu kapsamda 155 polis imdat hattında zaman kaybı yaşamadan direk muhtarların yapacağı ihbar sonrasında Narko polisler olay yerine suçüstü yapa bilemesi planlanıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER