Vali Yavuz, 'Açık Kapı’ projesinin işleyişini yerinde denetledi!

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilde başlattığı “Açık Kapı” projesi dolayısıyla Valilik bünyesinde oluşturularak bir süredir hizmet veren Açık Kapı biriminin işleyişini yerinde denetledi.

Vali Yavuz, 'Açık Kapı’ projesinin işleyişini yerinde denetledi!

Kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetinin artırılmasını amaçlayan 'Açık Kapı' projesi ile birlikte etkin bir kamu hizmeti sunulmasının hedeflendiğini belirten Vali Yücel Yavuz “İçişleri Bakanlığımızın vatandaş odaklı hizmetlerinden biri olan “Açık Kapı” projesi Türkiye genelinde seçilen 15 pilot ilde hizmet veriyor. Bu pilot illerden Trabzon Açık Kapı birimi de Valiliğimizin girişinde 1,5 aydır hizmet veriyor. Vatandaşların kamu hizmetlerine erişimi kolaylaştıran açık kapı biriminde çalışan arkadaşlarımız vatandaşla birebir, güler yüzlü ve sıcak bir şekilde iletişim kurarak onların sorunlarını dinliyor. Proje kapsamında Trabzon’umuz da vatandaşlarımıza eğitimden sağlığa, tarımdan sosyal hizmetlere kadar toplam 17 sektörde ve 322 hizmet alanında etkin ve hızlı bir şekilde hizmet alma imkanı sağlanmıştır. Devlet olarak Başbakanlık İletişim Merkezi(BİMER) ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi(CİMER) uygulamalarının yanında İçişleri Bakanlığımızın hayata geçirdiği Açık Kapı projesi de vatandaşlarımızın sorunlarının çözümünde etkin rol oynayacaktır” şeklinde konuştu.

Vatandaşlarımız Trabzon Valiliği’nin girişinde oluşturulan Açık Kapı birimine doğrudan başvurabileceği gibi www.acikkapi.gov.tr adresinden de başvuru yapabilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER