Yola çekilen çelik halat imamın boğazını kesti!

Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesinde ağaç çekmek için yola gerilen çelik halat az kalsın iki can alıyordu.

Yola çekilen çelik halat imamın boğazını kesti!

Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesinde ağaç çekmek için yola gerilen çelik halat az kalsın iki can alıyordu. Eşi Ayşe Saka ile bindiği motosikletle komşu köydeki bir cenazeye giden imam Mustafa Saka (49) başındaki kask yüzünden görmediği halata çarptı. Çelik halat imam Mustafa Saka’nın boğazını keserken eşi Ayşe Saka da kontrolden çıkan motosikletten düştü.
Yoğun Bakımda Uyutuluyor
Ağır yaralanan ve omuriliği de zedelenen Mustafa Saka ambulans helikopterle KTÜ Tıp Fakültesinde yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. İmam Mustafa Saka’nın felç olma riski taşıdığı öğrenildi. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan eşi Ayşe Saka ise dün taburcu oldu. Jandarma olayla ilgili olarak soruşturma başlatarak M.S. ve diğer iki kişinin daha ifadesine başvurdu. Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesinde önceki gün meydana gelen olayda ağaç çekmek için yola gerilen çelik halat az kalsın iki can alıyordu. Kavaklı Mahallesinde imamlık görevini yürüten Mustafa Saka (49), eşi Ayşe Saka ile birlikte bindiği motosikletle komşu köydeki bir cenazeye gitmek üzere yola çıktı. Mahalle içindeki yolda ilerleyen Mustafa Saka, boynundan aldığı darbeyle kendini yerde buldu. Çelik halat imam Mustafa Saka’nın boğazını keserken eşi Ayşe Saka da kontrolden çıkan motosikletten düştü. Çelik halat darbesiyle boğazı kesilen Mustafa Saka önce Vakfıkebir Devlet Hastanesine ardından ambulans helikopterle KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan eşi Ayşe Saka ise dün taburcu oldu. Jandarma olayla ilgili olarak yolda gerekli tedbiri almadıkları gerekçesiyle M.S. ve diğer iki kişinin daha ifadesine başvurdu. Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Saka’nın yeğeni Çallı Mahallesi Camisi İmamı Abdulkerim Saka, “Amcam eşiyle birlikte bindiği motosikletle bir komşusunun cenazesine gidiyordu. Yolda giderken başındaki kask yüzünden yola gerilen çelik halatı görmedi ve ona çarptı. Yolda neden önlem almadılar bilmiyorum. Çarpmanın etkisiyle boğazı kesildi. Boğazında kaşkol vardı. Bu biraz darbeyi azalttı ama bu çarpma dolayısıyla omuriliği de zarar gördü. Şimdi KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde yoğun bakım servisinde uyutuluyor. Doktorlar hayati tehlikeyi atlattığını ancak felç olma riski yaşadığını söyledi. Şu anda bekliyoruz. Amcam inşallah sağlığına kavuşacak ve tekrar aramıza dönecek.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER