Tunceli’de Kelime Uçar Ölü Bulundu!

Tunceli Merkez Çiçekli Köy Sakinlerinden Sabah Evinden çıkan 54 Yaşındaki Kelime Uçar’dan Haber alınamıyor. Geçtiğimiz yıl Oğlunun, Babasını Öldürdükten sonra intihar etmesinin ardından yaşanan psikolojik sorunlar yaşadığı bilinen Kelime Uçar’ın bulunması için bölgede Arama kurtarma ekipleri çalışmalarına başladı.

Tunceli’de Kelime Uçar Ölü Bulundu!

Tunceli Merkez Çiçekli Köy Sakinlerinden Sabah Evinden çıkan 54 Yaşındaki Kelime Uçar’dan Haber alınamıyor. Geçtiğimiz yıl Oğlunun, Babasını Öldürdükten sonra  intihar etmesinin ardından yaşanan  psikolojik sorunlar  yaşadığı bilinen Kelime Uçar’ın  bulunması için bölgede Arama kurtarma ekipleri  çalışmalarına başladı.

Tunceli Merkeze bağlı Çiçekli köyü Tosuncuk mezrası Sakinlerinden Kelime Uçar, sabah saatlerinde evinden ayrıldı. Uçar’ın evde olmadığını fark eden yakınları çevrede yaptıkları aramalardan bir sonuç alamadı. İhbar üzerine bölgeye jandarma, AFAD, Munzur Arama Kurtarma Derneği (MUDAK) ekipleri sevk edildi. Uçar’ın bulunması için köy ve çevresinde arama çalışması başlatıldı. Ormanlık alana sahip bölgede şu ana kadar yapılan aramalarda Uçar’ın izine rastlanmadı.

Geçen yıl Uçar’ın oğlu Murat (25), bilinmeyen bir nedenle bulunan av tüfeğiyle önce babası Hüseyin Uçar’ı (49) öldürmüş, ardından da evin önüne çıkarak aynı tüfekle yaşamına son vermişti. Bu olaydan sonra psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenilen Kelime Uçar’ın yakınlarına ‘Ben bir gün kayıp olacağım, kimse beni bulamayacak´ dediği öğrenildi.

Ağaca asılı halde ölü bulundu

Sabah saatlerinde evden çıkan ve bir daha geri dönmeyen Kelime Uçar (54), kendisini arayan ekiplerce ormanda ağaca asılı halde ölü bulundu. Yapılan ilk incelemede Kelime Uçar’ın intihar ettiği belirlendi.

Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 21:16

Bilal Bilgin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER